noclegi agroturystyka

noclegi agroturystyka

Rozproszony jazdy jest główną przyczyną wypadków samochodowych w Oklahomie

W 2009 roku ponad 36.000 osób zostało rannych lub zabitych w wypadkach samochodowych w Oklahomie. Choć wiele osób uważa, awarie związane z alkoholem są odpowiedzialne za większość zgonów jezdni, faktem jest, że większość wypadków samochodowych spowodowanych przez rozproszony jazdy. Alkohol był czynnikiem w około 10% wypadków śmiertelnych urazów i wypadków w państwie, ale w kraju, roztargniony kont jeździsz za około 20% wszystkich poważnych wypadków. Ekstrapolacji danych statystycznych do Oklahomy, co oznacza, że ??spośród 737 ofiar śmiertelnych wypadku samochodowym w 2009 roku, prawie 150 zgonów spowodowanych przez rozproszony jazdy w Oklahomie.

Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że statystyki dotyczące wypadków powodowanych przez rozproszony jazdy są znacznie większe. Według Mark Edwards, dyrektor Bezpieczeństwa Ruchu z Automobile AA, "Badania mówi nam, że gdzieś między 25-50 procent wszystkich wypadków drogowych w tym kraju naprawdę mają rozproszenia kierowcy jako ich głównego powodu." Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego informuje, że za pomocą urządzenia przenośne podczas jazdy sprawia, że ??kierowca cztery razy bardziej narażone na katastrofy, a także University of Utah badania wynika, że ??korzystanie z telefonu komórkowego, czy ręczny lub wolne ręce, opóźnia czas reakcji tyle jako posiadające stężenie alkoholu we krwi (BAC) od 0,08 limit prawnej dla DUI w Oklahomie.

noclegi agroturystyka

Rozproszony jazdy przybiera różne formy; to wszelkie działania, które odwraca uwagę kierowcy od drogi i bezpiecznej jazdy. Według NHTSA, istnieją trzy rodzaje szaleństwa:

 · wizualna rozproszenia - kiedy nie patrzy na drogę

noclegi agroturystyka

 · Ręczne odwrócenie uwagi - gdy ręce są zajęte czymś innym niż kierownicy

 · poznawcza rozproszenia - gdy twój umysł jest na innych rzeczach

Artykuł dzięki: